Słupsk

Naszą ideą jest otwarte sprzedawanie nieruchomości z pełną dostępnością dla kupujących i bez dodatkowych opłat. Poznaj proces zakupu w naszej firmie.

1. Poszukiwanie nieruchomości.

Kupno domu czy mieszkania to poważna sprawa i duża inwestycja, to też realizacja własnych marzeń i ambicji. My możemy Ci w tym pomóc i to bez dodatkowej prowizji, bez barier i zbędnych formalności, tak aby zakup był bezpiecznym i pozytywnym doświadczeniem. 

Przy każdej z oferowanych przez nas nieruchomości nasze wynagrodzenie opłacają sprzedający, którzy powierzyli nam swoje nieruchomości do oferowania na rynku.

Kupując nieruchomość z naszej oferty, otrzymujesz pełny wysokiej jakości serwis obsługi transakcji, korzystasz z naszego doświadczenia, kompetencji i dobrych praktyk, nie płacąc przy tym dodatkowej prowizji. 

Z dumą możemy powiedzieć, że zbudowaliśmy dla naszych klientów jedną z najwygodniejszych stron internetowych z ofertami nieruchomości, która ułatwia szybkie znalezienie nieruchomości jakiej potrzebujesz. 

Możesz na niej przeglądać oferty pod wieloma kryteriami, wybierać i zapisywać do ulubionych, powiadamiać znajomych, drukować prospekty, a także planować i ustalać terminy wizytacji.

Jeśli obecnie nie ma idealnej dla ciebie nieruchomości w naszej ofercie, łatwo możesz zapisać się do naszego automatycznego serwisu powiadomień, abyś dowiedział się o niej natychmiast jak tylko się pojawi w serwisie, bez konieczności stałego sprawdzania strony internetowej. To nie tylko po to, by zaoszczędzić czas, ale i nie przegapić wyjątkowej oferty.

A jeżeli to wszystko, co na tym etapie oferujemy to zbyt mało, możesz zamówić specjalną odpłatną usługę Zakup PLUS z prywatną konsultacją z Maklerem i dedykowanym wyszukaniem na rynku odpowiedniej dla ciebie nieruchomości.

Następny krok

2. Wizytacje.

Po znalezieniu odpowiedniej nieruchomości nadszedł czas, aby udać się na wizytacje, poznać nieruchomość na żywo, na miejscu i poczuć czy będziesz się w niej czuł komfortowo, czy zechcesz ją mieć w przyszłości, co mógłbyś w niej zrobić, aby była twoją wymarzoną i najbardziej odpowiednią dla ciebie, by zdecydować o jej kupnie czy podjęciu inwestycji. 

Terminy wizytacji możesz często zobaczyć ogłoszone bezpośrednio przy ofertach, wtedy możesz dołączyć do oglądających. Wystarczy tylko telefonicznie uzgodnić z Maklerem dokładną godzinę wizyty, aby mieć pełną swobodę wyłącznego i indywidualnego oglądu nieruchomości. Jeśli oferta nie ma ogłoszonego terminu wizytacji, możesz wysłać formularz zgłoszeniowy proponując dogodne dla siebie terminy, a Makler skontaktuje się z tobą, by uzgodnić pasujący wszystkim termin.

Na wizytacje przybywasz bezpośrednio na adres nieruchomości w uzgodnionym z Maklerem terminie. Na miejscu Makler będzie służył dodatkową informacją i oprowadzi cię po całej nieruchomości oraz wskaże jakie powinieneś podjąć działania jeśli będziesz zainteresowany zakupem.

Na wizytację możesz zabrać ze sobą prospekt oferty, który możesz pobrać z naszej strony internetowej, aby na miejscu nie przegapić czegoś ważnego.

Jeśli skorzystasz ze specjalnej dedykowanej usługi Zakup PLUS twoje wizytacje będą całkowicie indywidualnie organizowane przez twojego wybranego Maklera.

Następny krok

3. Propozycja transakcji.

Po wizytacji i znalezieniu odpowiedniej nieruchomości nadchodzi czas złożenia twojej propozycji transakcji. Jeśli jesteś zainteresowany nabyciem nieruchomości ważne jest, abyś jak najszybciej skontaktował się z Maklerem. Nasi Maklerzy zawsze służą pomocą przy złożeniu propozycji transakcji, wskażą jakie informacje będą najistotniejsze i jakich będzie oczekiwał sprzedający.

Podstawowe informacje jakie powinna zawierać standardowa propozycja transakcji to: proponowana cena, sposób jej płatności (gotówka/kredyt), terminy zapłaty, termin rozpoczęcia transakcji (umowy przedwstępnej) i wpłaty zadatku, termin zawarcia umowy sprzedaży, termin przekazania nieruchomości.

Możesz skorzystać z naszego gotowego druku propozycji transakcji, pobierz druk:

 Propozycja transakcji [76,22 kB]

Ważnym jest, aby propozycja transakcji była złożona na piśmie lub poprzez e-mail. Złożona propozycja transakcji nie jest jeszcze ofertą, a jedynie zaproszeniem do negocjacji. Makler po jej otrzymaniu niezwłocznie przekazuje ją sprzedającemu.

Możesz być spokojny, jeśli w tym samym terminie na wizytacjach byli inni oglądający, na złożenie propozycji transakcji masz cały następny dzień roboczy, abyś mógł zdążyć z decyzją i złożeniem swojej propozycji.

Dopiero kolejnego dnia mogą być podjęte ostateczne negocjacje transakcji.

Na złożoną propozycję transakcji sprzedający odpowiada za pośrednictwem Maklera przedstawiając swoje stanowisko lub zapraszając na spotkanie celem ostatecznych negocjacji i szczegółowych uzgodnień.

Do sprzedającego należy ostateczna decyzja kiedy i jak zakończą się negocjacje oraz kto ma prawo zakupu nieruchomości. Oznacza to, że nie zawsze ten kto daje najwyższą cenę może nabyć nieruchomość. Typowe negocjacje trwają zwykle do kilku dni.

Do czasu podpisania umów, sprzedający może anulować sprzedaż w każdej chwili, a kupujący odstąpić od negocjacji. Jest więc w interesie kupującego i sprzedającego możliwie najszybsze podpisanie umowy przedwstępnej lub sprzedaży.

Następny krok

4. Umowa.

Po pozytywnie zakończonych negocjacjach przychodzi czas na zawarcie umowy. To bardzo ważna część tego procesu. Umowa reguluje wszystkie warunki ekonomiczne m.in. cenę, warunki płatności i terminowość.

Na tym etapie Makler będzie dla obu stron transakcji nieocenionym koordynatorem i przewodnikiem, jako profesjonalista i osoba z doświadczeniem wielu transakcji za sobą.

Jeśli strony są zgodne co do wszystkich warunków sprzedaży, najlepiej przystąpić do zawarcia umowy przedwstępnej z zadatkiem, szczególnie gdy potrzebny jest dodatkowy czas na załatwienie odpowiednich spraw jak np. formalności kredytowych lub któraś ze stron nie może od razu przystąpić do umowy sprzedaży.

Wybór kancelarii notarialnej na sfinalizowanie transakcji co do zasady pozostawiamy kupującemu i sprzedającemu, ale też na życzenie stron możemy zarekomendować znane nam i sprawdzone kancelarie.

W każdym przypadku ustaleniem terminu w kancelarii notarialnej , uzgodnieniami i dostarczeniem wszelkich niezbędnych danych i dokumentów zajmuje się Makler, który też potwierdza i przypomina stronom umowy o ustalonych terminach oraz towarzyszy kupującemu i sprzedającemu przy finalizacji umowy u notariusza.

Następny krok

5. Przekazanie nieruchomości.

Po podpisaniu umowy stajesz się nowym właścicielem nieruchomości i abyś mógł wejść w jej posiadanie musi nastąpić jej przekazanie. Na tym etapie nasz Makler jest również obecny i pomocny. 

Po sprawdzeniu czy wszystkie warunki z umowy zostały spełnione następuje przekazanie kluczy i protokolarne przejęcie nieruchomości przez nabywcę.

Makler przygotuje taki protokół i dodatkowo przypomni oraz pokieruje jakich czynności musisz jeszcze dokonać z dotychczasowym właścicielem, a związanych m.in. umowami z dostawcami mediów i usług.

To wszystko otrzymujesz jako bezpłatny serwis związany z zakupem nieruchomości oferowanych przez naszą firmę.

Opisany autorski model pośrednictwa wprowadziliśmy na rynek w 2005 roku, jako pierwsza w Polsce firma pośrednictwa w obrocie nieruchomościami i z sukcesem ku zadowoleniu naszych klientów realizujemy go do dziś.

DORADZAMY, SPRZEDAJEMY, FINALIZUJEMY

Od ponad 20 lat uczestniczymy w zakupach i sprzedaży nieruchomości.
Oferujemy tę wiedzę w indywidualnym podejściu, wszystkim tym,
którzy oczekują skutecznego pośrednictwa w sprzedaży nieruchomości.

 

SZACUJEMY WARTOŚĆ NIERUCHOMOŚCI

Właściwa wartość nieruchomości wynika z wielu szczegółów.
Jesteśmy profesjonalistami od badania tych szczegółów.
Analizujemy, badamy, wyliczamy, aby prawidłowo oszacować wartość.

Facebook